4 GULL og 1 SØLV til NJJK i Sörmlandsträffen

Postet av Norsk Judo og Jiu-jitsu Klubb den 4. Apr 2005

Sörmlandsträffen var et stort stevne med nesten 400 deltagere. Nivået var høyere enn Modul1 cup og Västcup, men de 5 deltakerne fra NJJK imponerte allikevel. Ikke nok med at det ble gull til Stian, Aleksander, Mette og Islam samt sølv til undertegnede.. Aleksander, Mette og Islam fikk også ekstrapriser for fin judo. Det var tilsammen 6 slike priser - en i hver kategori (J-u14, J-u16, G-u14, G-u16, JD/SD, JH/SH).



Sverige deler sjelden ut raskeste ippon-pokaler men slår til med stilpriser.. Noe, etter min mening, Norge også burde vurdere å dele ut.



Alle NJJK-erne gjorde en veldig bra innsats. Alle fortjente godt sine medaljer.



Norge gjorde det totalt veldig bra med 8 gull, 5 sølv 3 bronser.



Resultatliste SÖRMLANDSTRÄFFEN Oxelösund 02.04.2005:



Damer -52 kg


1. Muffa Hermansson, 1k Lugi Judoklubb


2. Therese Färnström, 1k Uppsala Judoklubb


3. Emelie Jirevall, 1k Judoklubben National


3. Emma Persson, 3k GAK Enighet Judosektion



Damer -57 kg


1. Carolina Johansson, 1D Frövi Judoklubb


2. May Linn Hystad, 3k Norsk Judo


3. Emmelie Ranhult, 1k Varbergs Judoklubb


3. Denize Ferm-Lange, 1k Karlstads Judoklubb



Damer -63 kg


1. Anna Ilesjö, 1D Judo Club Sundsvall


2. Therese Perlman, 3k GAK Enighet Judosektion


3. Emma Bogren, 1D Judoklubben Budo


3. Malin Källgren, 1k Södertälje Judoklubb



Damer -70 kg


1. Malin Andersson, 1k Lugi Judoklubb


2. Rebecka Hemb, 1k Lidköpings Judoklubb


3. Janet Hultman, 1k Budoklubben Yoi



Herrar -60 kg


1. John Forselius, 2D IK Södra judo


2. Mika Matilainen, 1k Budo-Viikingit


3. Thomas Källander, 1D IK Södra judo


3. Iman Pouya, 1k Göteborgs Judoklubb



Herrar -66 kg


1. Jens Isgren, 1k Frövi Judoklubb


2. Liem Hyuhn, 1D GAK Enighet Judosektion


3. Fredrik Jacobsson, 1D Frövi Judoklubb


3. Kristoffer Murén, 1k Oxelösunds Judoklubb



Herrar -73 kg


1. Sadiq Owoeyhe, 1D Göteborgs Judoklubb


2. Mikael Näslund, 1D Bålsta Judoklubb


3. Björn Capretti, 2D Judoklubben Budo


3. Johan Hellberg, 1D Borlänge Judoklubb



Herrar -81 kg


1. Mikael Enghag, 1D Frövi Judoklubb


2. Bernard Rydälv, 1D Stockholmspolisens IF Judo


3. Zoran Ivkovic, 1D Malmö Budokan Judoklubb


3. Martin Åberg, 1D Östersunds Judoklubb



Herrar -90 kg


1. Hakim Megdiche, 1k Södertälje Judoklubb


2. Roslan Tagirov, 3k Stålkameratene Judo


3. Pär Helander, 1D Judo Club Sundsvall


3. Yonas Mezughi, 3k Stockholmspolisens IF Judo



Flickor U14 -40 kg


1. Mia Hermansson, 2k Lugi Judoklubb


2. Emma Barkling, 2k IK Södra judo


3. Evangeline Fernando, 3k Tumba Judoklubb


3. Jannica Sjöberg, 3k GAK Enighet Judosektion



Flickor U14 -44 kg


1. Tina Bengtström, 2k Frölunda Judoklubb


2. Sanna Valtanen, 4k Judo-Kan Espoo


3. Burcu Karahan, 3k Gävle Judo Club


3. Laura Hiltunen, 3k Judoclub Sakura



Flickor U14 -48 kg


1. Anna Bernholm, 1k Molkom Judoklubb


2. Alexandra Sutinen, 3k GAK Enighet Judosektion


3. Kimmie Svensson, 3k GAK Enighet Judosektion


3. Malin Karlsson, 3k Saltsjö Judoklubb



Flickor U14 -52 kg


1. Carolinne Macias, 2k Saltsjö Judoklubb


2. Amanda Ståhl, 2k Varbergs Judoklubb


3. Jeanette Almlie, 2k Eskilstuna Judoklubb


3. Isabel Johnson, 2k Nacka Judoklubb



Flickor U14 -57 kg


1. Nina Jelic, 3k GAK Enighet Judosektion


2. Dzana Hrnjic, 3k Staffanstorps Judoklubb


3. Louise Lindwall, 3k Borås Judoklubb


3. Caroline Arkensson, 2k Täby Judoklubb



Flickor U14 -63 kg


1. Molly Mellström, 2k Nacka Judoklubb


2. Rebecka Nyman, 3k Borlänge Judoklubb


3. Elin Johansson, 3k Stockholmspolisens IF Judo



Flickor U16 -44 kg


1. Christine Hedman, 2k Nacka Judoklubb


2. Julia Roth, 3k Stockholmspolisens IF Judo


3. Petra Olsen, 3k Malmö Budokan Judoklubb


3. Tuuli Seger, 3k Hontai Judo



Flickor U16 -52 kg


1. Moa Arvidsson, 2k Stenungsunds Judoklubb


2. Linnea Birnbo, 2k Judoklubben National


3. Linnea Ekblad, 1k Frövi Judoklubb


3. Ida Lindmark, 3k Lugi Judoklubb



Flickor U16 -57 kg


1. Mette Johansen, 1k Norsk Judo


2. Rebecka Larsson, 3k GAK Enighet Judosektion


3. Diana Olsén, 2k Oxelösunds Judoklubb


3. Nina Gustafsson, 1k Varbergs Judoklubb



Flickor U16 -63 kg


1. Petra Larsson, 2k Borås Judoklubb


2. Nina Arvidsson, 2k Stenungsunds Judoklubb


3. Anna Svensson, 3k GAK Enighet Judosektion



Flickor U16 +63 kg


1. Linn Mikaelsen, 3k Norsk Judo


2. Diana Gunnarsson, 3k Köpings Judoklubb


3. Elin Boqvist, 4k Lindome Judoklubb



Pojkar U14 -34 kg


1. Stian Bakken, 3k Norsk Judo


2. Tobias Eliasson, 3k Borås Judoklubb


3. Sigve Årnes, 3k Norsk Judo



Pojkar U14 -38 kg


1. Tobias Hultberg, 2k Munkedals Judoklubb


2. Ronny Rännälä, 2k Kamppailu-Urheilijat


3. John Blomdahl, 3k Kitana Judo Åkersberga



Pojkar U14 -42 kg


1. Alexander Bakken, 1k Norsk Judo


2. Hjalmar Hult, 2k Lugi Judoklubb


3. Niklas Wahlberg, 3k Kitana Judo Åkersberga


3. Patrik Haddad, 3k IK Södra judo



Pojkar U14 -46 kg


1. Toni Hiltunen, 3k Judoclub Sakura


2. Adam Westman, 2k IK Södra judo


3. Vegard Säter-Grytting, 3k Norsk Judo


3. Philip Madar, 3k GAK Enighet Judosektion



Pojkar U14 -50 kg


1. Mattias Mårtensson, 2k Östersunds Judoklubb


2. Olle Mattsson, 2k IK Södra judo


3. Joakim Carlsson, 2k IK Södra judo


3. Christian Borghesi, 2k Lindome Judoklubb



Pojkar U14 -55 kg


1. Niklas Langeröd, 2k Norsk Judo


2. Geir Daniesson, 2k Norsk Judo


3. Markus Luczak, 3k Lugi Judoklubb


3. Martin Söderberg, 1k IK Södra judo



Pojkar U14 -60 kg


1. Anders Norrman, 1k IK Södra judo


2. Andreas Roth, 3k Stockholmspolisens IF Judo


3. Kushtrim Nika, 3k Rosengårds Judoklubb



Pojkar U14 -66 kg


1. Joel Wallgren, 3k Söderhamns Judoklubb


2. Karl Andre Reichelt, 3k Norsk Judo


3. Björn Kling, 3k IK Södra judo


3. Hans Oscar Varden, 3k Norsk Judo



Pojkar U14 +66 kg


1. Lars Petter Holst, 3k Norsk Judo


2. Achraf M´sakni, 3k Tapanilan Erä


3. Gustaf Ticander, 3k Tumba Judoklubb



Pojkar U16 -46 kg


1. Martin Auvinen, 3k Tikkurilan Judokat


2. Kim Malmberg, 1k Borlänge Judoklubb


3. Linus Wasseng, 2k Oxelösunds Judoklubb



Pojkar U16 -50 kg


1. Pietro Casagrande, 2k Hontai Judo


2. Michell Dahlin, 1k IK Södra judo


3. Andreas Ekberg, 2k Lerums Judoklubb


3. Sheron Fernando, 3k Tumba Judoklubb



Pojkar U16 -55 kg


1. Olle Sundström, 1k IK Södra judo


2. Pontus Ekevid, 2k Frövi Judoklubb


3. Juho Nurminen, 3k Jukara Vantaa


3. Jonathan Jones, 3k GAK Enighet Judosektion



Pojkar U16 -60 kg


1. Marcus Thunstedt, 1k IK Södra judo


2. Jeffrey Denian, 1k Mölndals Judoklubb


3. Kim Sjölin, 2k Södertälje Judoklubb


3. Charles Haddad, 2k IK Södra judo



Pojkar U16 -66 kg


1. Brian Bengtsson, 1k GAK Enighet Judosektion


2. Fredrick Bergström, 1k Judo Club Sundsvall


3. Erik Waltre, 1k Täby Judoklubb


3. Per Krönander, 1k Varbergs Judoklubb



Pojkar U16 -73 kg


1. Islam Tsoroev, 3k Norsk Judo


2. Mattias Marffy, 2k Malmö Budokan Judoklubb


3. Peder Kristiansson, 1k Judo Club Sundsvall


3. Marcus Nyman, 1k IK Södra judo



Pojkar U16 -81 kg


1. Eirik Bae, 1k Norsk Judo


2. Geirmund Glendrange, 1k Norsk Judo


3. Marcus Waresjö, 1k Oxelösunds Judoklubb



Pojkar U16 -90 kg


1. Björn Danemo, 2k Lindome Judoklubb


2. Joel Dahlin, 1k Södertälje Judoklubb


3. Markus Barvestig, 2k Tyresö Judo & Jujutsuklubb



Resultat klubbar:



Norsk Judo, 8 guld 4 silver 3 brons, 35 poäng



1. IK Södra Judo, 4 guld 4 silver 7 brons, 27 poäng


2. GAK Enighet Judosektion, 2 guld 4 silver 6 brons, 20 poäng


3. Lugi Judoklubb, 3 guld 1 silver 2 brons, 13 poäng


3. Frövi Judoklubb, 3 guld 1 silver 2 brons, 13 poäng



OJK:s Extra priser: Anna Ilesjö, Judo Club Sundsvall, Jens Isgren, Frövi Judoklubb, Molly Mellström, Nacka Judoklubb, Alexander Bakken, Norsk Judo, Mette Johansen, Norsk Judo, Islam Tsoroev, Norsk Judo




0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline