Norsk Judo og Jiu-jitsu Klubb

Norsk Judo og Jiu-jitsu Klubb

Vellykket klubbmesterskap med kjempeinnsats fra deltakerne!

Postet av Norsk Judo og Jiu-jitsu Klubb den 3. Jun 2015

Originalt skrevet av: May Linn Hystad og Jørn Terje

De aller fleste møtte opp etter å ha bestått ny gradering mandagen og tirsdagen før og var klare for å vise hva de hadde lært også når det gjelder å gå kamp.



Stine, Veronica og Birger kjørte en lang og god oppvarming for alle sammen slik at både hode og kropp var klare til å yte topp på matta etterpå.



Før kampene startet ble kampreglene meget kort forklart i løpet av en demonstrasjonskamp mellom Veronica og Birger med Morten som myndig dommer.



De minste utøverne med gult belte startet og deretter gikk det oppover i klassene i både vekt, alder og graderingsnivå. Klassene var denne gangen inndelt etter kjente robotfigurer i diverse spillefilmer.



Noen utøvere fikk litt tøffe klasser, men det så ut som at nivået innenfor hver klasse var ganske jevnt og ga passelig store utfordringer for de fleste.



Etter at egen klasse var ferdig fikk utøverne gå til kiosken og motta velfortjent mat og drikke i form av pølser, vafler, kaker, juice og saft 



Dette var avslutningen på vårsemesteret for barna. Mange skal delta på jubapool 2 den 13. juni og derfor er det satt opp frivillig ekstratrening mandag 8. juni – da er det også noen som kommer til å gradere seg.



Vi vil takke alle foreldre og frivillige som var med og bidra til at vi fikk gjennomført klubbmesterskapet:


De som bidro til at utøverne fikk på beltene sine, dommerne, de som førte lister, var speaker, tok tiden, oppdaterte scoringstavlene, sto i kiosken, de som trøstet når det trengte, og alle som var med på å klargjøre og rydde sammen til slutt.



klassene og deltakerne som deltok:



R2D2 - klassen


Markus Hertaas


Brikt Sunde


Paul Aanerud


Apha Bah


Eivind Moe Bech



C3PO - klassen


Amina Abubakarov


Ilez Soslangireev


Eirik Fløtten


AnneLi Berg Aune


Lloyd Forsberg



T1000 - klassen


Erlend halmøy


Chris Sætre Baumgarten


Sondre Lie


Susanne Svendsbøe-Larsen


Tilde Grafsrønningen



Robocop - klassen


Trym Arne Romnes


Erik Svendsbøe-Larsen


Ismaeel Hassan


Isak Alm-Kruse




Wall-E - klassen


Sigurd Bø


Emily Røed


Alpha Bah


Teodora Micic




Terminator - klassen


Mark Don


Jonas Vollset


Sindre Krekling


Sami Yahia


Fathalla Yahia




Eva - klassen


Musa Soslangireev


Karl Henrik Bergh Aune


Navid Lahidji


Nils Aanerud




HAL - klassen


Dennis Alexander Bjertnes


Mansur Abubakarov


Egilsten Pius


Jamal Yahia


Victor Røed


Rohil Noor



Og til slutt Optimus Prime – klassen


Ahmed Yahia


Birger Aune


Mathias (Cyborg) Hansen




0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline