NJJK ble beste klubb med 11 medaljer
Postet av Norsk Judo og Jiu-jitsu Klubb den 27. Apr 2005
22. april dro vi en bil og en 9-seters bilbuss oppover mot Levanger.
Dette er desidert den morsomste turen NJJK drar samlet på!
Det tar 7,5 timer å kjøre hver vei. Og det er faktisk ikke kjedelig i det hele tatt!
Zebrasangen har fått nye vers, Lars har endelig blitt slått i ”ikke le eller vise tennene”-leken. Ny regjerende mester er Jørn Terje! Lars har derimot blitt et kilemonster!
Ikke alle sover like bra i en treningshall men det stoppet ikke NJJK i å gjøre det nok en gang kjempebra på stevnet!
I år var det 320 deltakere fra 32 klubber i Åpent Trøndersk Mesterskap som er et norgescupstevne. Det var med 4 svenske klubber og to deltakere fra Afghanistan!
NJJK ble beste klubb med 8 gull, 1 sølv og 2 bronse.
Resultater:
GULL * 2: Stian Bakken (Barn og UG -38)
GULL: Aleksander Bakken (UG -42)
GULL * 2: Islam Tsoroev (UG -73 og UJ -73). Fortjente egentlig medalje i åpen senior -73 også men tapte sølvmedaljen på poeng og fikk 4. plass. Litt rart men sånn er det når 3 stk vinner over hverandre. Slo Igor som kom på 2. plass!
GULL * 2: Mette Johansen (UJ -63 og JD -63)
GULL: May Linn Hystad (SD -57)
GULL: Jørn Terje Krekling (Åpen -73)
SØLV: Ole Moland (SH -60)
BRONSE: Ole Moland (JH -60)
BRONSE: Jørn Terje Krekling (SH -73)
Uplassert, men gjorde en veldig bra innsats: Joachim Bakken, Lars Moland, Niklas Bakken og Sam Jeddi
Søndag var det treningssamling med Svein Gårdsjø som trener. Vi fikk lære noen nye morsomme teknikker i newasa og gått mer i dypden på seoi-nage og yoku-tomoe-nage. Så var det randori etter forespørsel fra undertegnede (-: Litt synd at ikke alle ble igjen på hele treningssamlingen.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Norsk Judo og Jiu-jitsu Klubb

Oppstart vår 2023
02.01.2023

Oppstart nybegynnere Høsten 2022
01.07.2022

NJJK ønsker alle en god påske!
15.04.2022

OPPSTART 2022
04.01.2022

God jul og godt nytt år!
24.12.2021

Pause treninger for junior og senior
14.12.2021